2015.10.13 - Atlas Copco inwestuje w LSSE

Kolejny inwestor rozpoczyna działalność w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do grona przedsiębiorstw funkcjonujących w Strefie dołączyła firma Atlas Copco Polska – czołowy producent sprężarek stacjonarnych i przewoźnych, generatorów, sprzętu budowlanego, maszyn górniczych oraz narzędzi przemysłowych. W podstrefie Polkowice LSSE przedsiębiorstwo wybuduje nowoczesne centrum serwisowo-remontowe maszyn górniczych. W czwartek, 8 października br. odbyło się uroczyste powitanie nowego inwestora w Strefie połączone z przyjęciem Gminy Polkowice do grona partnerów Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego.

W ramach nowej inwestycji, Atlas Copco Polska Sp. z o.o. otworzy w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej nowoczesne centrum serwisowo–remontowe maszyn górniczych o powierzchni 2 tys. m2. Obejmie ono swoim zasięgiem region centralnej Europy, w tym m.in. Polskę, Słowację, Czechy, Węgry i Rumunię. To kolejny etap w ponad 20-letniej historii firmy Atlas Copco w naszym kraju. Przedsiębiorstwo zainwestuje w nowy zakład prawie 5 mln zł oraz stworzy kolejne miejsca pracy w regionie.

– Projektując nasze produkty i usługi, kładziemy nacisk na wydajność, sprawność energetyczną, bezpieczeństwo i ergonomię, tak by spełnić wszelkie wymagania oraz potrzeby naszych klientów, mając na uwadze również wpływ na środowisko i na naszą przyszłość. Inwestujemy w firmę i ludzi, w sposób umożliwiający rozwój danego regionu oraz zapewniający stabilność zatrudnienia. Dlatego też podjęliśmy decyzję o budowie nowego centrum w regionie, gdzie już funkcjonujemy – mówi Piotr Szuliga, członek zarządu firmy Atlas Copco Polska. Grupa Atlas Copco działa w 140 krajach świata zatrudniając łącznie ok. 40 tys. osób. W Polsce przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 350 osób, posiada 4 oddziały w Warszawie, Katowicach, Polkowicach oraz Gromadce, a także przedstawicieli handlowych i serwisantów we wszystkich rejonach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
2015.10.13 - Razem po fundusze unijne

2015.10.13 - Razem po fundusze unijne